BUX 139041.43 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kompenzációt kap Romániában az RFV

Módosulhat az RFV árbevé­teli terve Romániában, miután túl sokan váltak le Marosvásárhelyen a cég által üzemeltetett rendszerről. Egyelőre a cég kiegészítő támogatást kap - tudta meg a Napi Gazdaság.

2011. február 27. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jóváhagyta a marosvásárhelyi önkormányzat közgyűlése csütörtöki ülésén az RFV Nyrt. román leányának, az RFV Mures Energy SA-nak (ME) azon kérését, hogy a gigakalóriánként átvállalt szubvenció összegét az eredeti szerződésben rögzített 70 lejről 160 lejre emelje - tájékoztatta a Napi Gazdaságot Kolozsváry Zoltán, a Maros megyei önkormányzat költségvetési bizottságának elnöke. A politikus szerint az intézkedés csak a jelenlegi fűtési szezonra vonatkozik, és a 90 lejjel megnövelt támogatást a több mint felére csökkent fogyasztók között kell szétosztani.

Az RFV tavaly októberben írt alá 25 évre szóló szerződést a székelyföldi város önkormányzatával, évi 130 ezer forintos koncessziós díj megfizetése mellet a cég összesen 6,5 milliárd forintot kíván a helyi fűtésrendszer korszerűsítésére fordítani. A tender eredetileg 17 ezer fogyasztóval számolt, a szerződés aláírásakor az RFV tavaly októberben már csak 12 ezer lakást és 32 intézményi fogyasztót valószínűsített. A tényleges átadás-átvételkor azonban kiderült, hogy csaknem tízezer ügyfél időközben levált a rendszerről, így a megmaradt durván 7000 lakás ellátását csak magasabb áron tudná vállalni a vállalat.
Azért, hogy a lakosság távfűtési költsége ne nőjön, a tanács úgy döntött, hogy megnöveli a költségvetési támogatást, kiegyensúlyozva ezzel a szerződésben foglalt lakások száma és a valós fogyasztószám közötti különbséget - fogalmazott Kolozsváry.

Az RFV ME által beígért, a következő hónapokban megvalósuló, a hálózat korszerűsítését és a veszteségek mérséklését célzó beruházásoknak köszönhetően a következő fűtési szezonban az önkormányzati hozzájárulás ismét az eredeti szerződésben foglalt szintre csökken - tette hozzá Kolozsváry. A politikus szerint a vállalat és a város is arra számít, hogy a korábban nagy számban levált fogyasztók - az ellátás magas színvonalát látva - visszacsatlakoznak a hálózatra. Ezt lapunk kérdésére Kassai Ákos, az RFV vezérigazgatója is megerősítette, hozzátéve: amióta átvették a szolgáltatást, egyetlen leválás sem történt. A társaság üzleti tervében - 15 ezer fogyasztó mellett - évi 3,4 milliárd forint árbevétellel és 1,2 milliárd forint összegű EBITDA-val számolt. A feltételezettnél alacsonyabb fogyasztószám az EBITDA-ra nem lesz hatással, frissített árbevételi kalkulációval és az ügyfelek számának alakulására vonatkozó prognózissal a fűtési szezon után áll elő az RFV - mondta Kassai.

Józsa Bernát
Józsa Bernát
Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet