BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol húzta fel a részvénypiacot

2011. február 22. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagyon borús hangulatban indult a nap kedden reggel a magyar tőzsdén, miután a líbiai események és Japán leminősítése miatt komoly esés volt az ázsiai börzéken. A délelőtti esés azonban nagyon kis forgalom mellett zajlott, az eladók gyorsan elfogytak, ráadásul a jó délutáni amerikai bizalmi index előcsalogatta a vevőket. Mindez azt jelentette, hogy a nap elején még 22 100 pont közelében is forgó BUX délre már nullában állt, zárásra pedig közel egyszázalékos emelkedéssel 22 573 pontra nőtt az értéke. A vezető részvények közül napközben a Goldman által alulsúlyozásról semlegesre módosított Magyar Telekom teljesített a legjobban, a részvény közel háromszázalékos pluszban forgott a nap nagy részében. Végül két százalékkal emelkedve 537 forinton fejezte be a napot. Szintén szépen emelkedett a Mol, amelyet a dráguló olajár és talán az előző napi újabb olajtalálat erősített. A nap végi hajrájának betudhatóan végül ez a részvény teljesített a legjobban a vezető papírok közül 3,4 százalékos drágulásával, ami 22 880 forintos záróárat jelentett.
Az OTP szinte egész nap szenvedett és az 5500 forintos támaszszintjét is tesztelte a nap elején. A nap végi emelkedési hullám hatására azonban végül ez a részvény is pluszba fordult, igaz, az 5635 forintos záróár csupán 0,1 százalékos emelkedést jelentett. A legrosszabbul a Richter néz ki a nagy papírok közül, a gyógyszergyártó technikailag fontos szintet tört le 39 000 forintnál. A záróár 1,8 százalékos esés eredményeként 38 900 forint lett. A gyógyszergyártóknak nem volt túl jó napjuk, az Egis ugyanis ennél is többet, 2,8 százalékot veszített az értékéből, ami 20 900 forintos árat takart. A nap nyertese a Graphisoft Park lett, amely a jó gyorsjelentésre reagálva 5,3 százalékkal, 774 forintra emelkedett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet