Nyugodt volt hétfőn a forint a devizapiacon, amihez hozzájárulhatott az amerikai piacok zárva tartása is. Az euró 269,50 környékén nyitott, majd a 271 forintos szintig kúszott fel délelőtt tíz óráig, ahonnan már nem is mozdult el, még a hazai kamatdöntést követően sem - mondta a Napi Gazdaság Online-nak Kolba Miklós, az ING devizaüzletágának vezetője. A következő időszaktól sem várható különösebb meglepetés, a forint árfolyamát ugyanis az elmúlt időszakban kialakított sávjából csak a kormányzat reformcsomagjának a bejelentése mozdíthatja ki, addig viszont trendszerű mozgásra nem lehet számítani - tette hozzá. Kolba szerint az euró/dollár keresztárfolyamot is a kivárás jellemzi a befektetők részéről, úgy tűnik, az egész világon mindenki vár valamire. Ennek szellemében hétfőn délután egy dollárt 198,30 forintért, egy svájci frankot 209 forintért lehetett kapni. Szokatlanul magas, háromszoros túljegyzés fogadta az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) hétfői likviditási kincstárjegy-aukcióját. A meghirdetett 50 milliárd forintnál tízmilliárd forinttal többet értékesítettek, az átlaghozam ezzel együtt is kissé csökkent. Emelkedett viszont a hozamok többsége a másodlagos állampapírpiacon, az emelkedés mértéke 2-7 bázispont volt.
