Amerikai kereskedés hiányában nagyon alacsony forgalom mellett forogtak a részvények a magyar piacon, ráadásul a nap végére teljesen elfogytak a vevők, így komolyabb esés lett a vége. A BUX a nap elején még 22 601 ponton is megfordult, miután a kedvező európai makroadatok még vásárlásra csábították a befektetőket. A magyar tőzsde zárására azonban elernyedtek a nemzetközi részvénypiacok, a BUX pedig a nap végén gyorsan hanyatlott vissza, és végül 22 363 ponton, 0,7 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A decemberi határidős lejárat a prompt indexnél nagyobb mértékben, 1,2 százalékkal csökkent, ami így 22 902 pontos utolsó értéket jelentett. A vezető részvények közül az OTP volt a leggyengébb, a bankrészvény több mint két százalékkal, 5630 forintra csúszott le, úgy, hogy csak pillanatokra tudott pluszba kapaszkodni. A forgalom ugyanakkor rendkívül alacsony volt, az OTP esetében sem érte el a négymilliárd forintot. Ezzel ellentétben a Mol az újabb találat, illetve főleg a jelentősebben dráguló olajár hírére még emelkedni is tudott. A 22 120 forintos ár ugyan csak 0,4 százalékos pluszt jelentett, de ezzel is az egyetlen fontosabb emelkedő vezető részvény volt a piacon. A Magyar Telekom jól állta a sarat, a részvény 526 forinton zárt, ami éppen megfelel a pénteki zárásnak. A Richter 39 595 forinton fejezte be a napot, ez pedig 0,3 százalékos csökkenést jelentett. A másik gyógyszergyártó, az Egis is hasonlóan szerepelt, 0,4 százalékkal csökkenve 21 505 forinton búcsúzott. A trenddel szemben 8,5 százalékot emelkedett az Appeninn, amely a tőzsdei bevezetése óta a legnagyobb ingatlantranzakcióját tervezi végrehajtani. A részvény 472 forinton fejezte be a napot.
