BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A dollár gyengítette a forintot

2011. február 16. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap elején ismét a 270 forintos szintet közelítette az euró árfolyama, ezt azonban nem sikerült elérnie, sőt délutánra szépen lassan gyengülni kezdett a magyar deviza. Ennek hátterében az állhat, hogy a dollár a délutáni makroadatok közlését követően erősödött az euróval szemben, és a keresztárfolyam ismét áttörte az 1,35-ös szintet - mondta a Napi Gazdaságnak Karsai Péter, a Commerzbank elemzője. 1,36 körüli euró/dollár esetén a forint is 270 környékén lenne - tette hozzá. Ugyanakkor a régiót tekintve a lengyel zloty a keddihez hasonlóan erősebb volt a magyar devizánál, aminek hátterében még mindig az inflációs adatok vannak. Az euró/svájci frank az 1,31-es szintet kerülgette szerdán, ami az euró/dollár mozgását tekintve nem is rossz - mondta Karsai. Szerdán délután egy svájci frankért 207 forintot, egy dollárért 201,10 forintot, míg az euróért 271,05 forintot kellett fizetni.

Négy lejárat referenciahozama egyáltalán nem változott szerdán a másodlagos állampapírpiacon, míg a többié egy picit emelkedett. A rövidebb lejáratok közül a 12 hónapos futamidőnél 1 bázisponttal, 5,98 százalékra nőtt a hozam, a hosszabb futamidőknél a 3 éves 3 bázisponttal, az 5 éves 2 bázisponttal nőtt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet