Komoly forgalom mellett tudott pénteken kitörést produkálni a magyar tőzsde, amivel ismét jóval felülteljesítette a nemzetközi részvénypiacokat. A pár tized százalékkal emelkedő európai és a magyar tőzsde zárásakor még hezitáló amerikai részvénypiacok mellett ugyanis a BUX 1,3 százalékkal, 23 263 pontra emelkedett - igaz, napközben 23 456 ponton is járt az index. A magyar tőzsde vezető indexének felülteljesítése elsősorban az OTP és a Mol jó szereplésével magyarázható. A bankpapír árfolyama is kiugróan jól teljesített, annak ellenére, hogy az osztrák bankokat is fűtötte a Raiffeisen felvásárlási sztorija. Az OTP végül 20 milliárd forint feletti forgalommal 1,4 százalékkal, 5881 forintra drágult, napközben azonban 5971 forinton is járt a bankrészvény. A magyar olajrészvény is magára talált az előző napi gyengébb teljesítmény után, ami nem csoda, hiszen az egész világon jól szerepelnek az olajpapírok a 100 dollár fölé dráguló olajnak köszönhetően. A Mol 22 600 forinton zárta a hetet a 2,6 százalékos pénteki növekedés eredményeként. A Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 546 forintra emelkedett pénteken, ami a növekvő hozamkörnyezetben ettől a részvénytől sem volt rossz teljesítmény. A Richter 0,7 százalékkal lett drágább, így 42 515 forinton zárt. E részvény esetében így vélhetően a gyorsjelentés dönti el, hogy megmarad-e a 42 000 forintos támasza felett. Az Egis szintén 0,7 százalékkal emelkedett, ami 22 100 forintos utolsó árat takart. A kisebb részvények közül 11 százalékkal drágult a Pannunion, de jól húzott a 2,2 százalékkal emelkedő FHB is. Az előbbi esetében ez 170 forintos, míg utóbbinál 1027 forintos záróárat jelentett.
Az előbbi esetében ez 170 forintos, míg utóbbinál 1027 forintos záróárat jelentett.
