BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguldott a Mol és az OTP is

2011. február 6. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komoly forgalom mellett tudott pénteken kitörést produkálni a magyar tőzsde, amivel ismét jóval felülteljesítette a nemzetközi részvénypiacokat. A pár tized százalékkal emelkedő európai és a magyar tőzsde zárásakor még hezitáló amerikai részvénypiacok mellett ugyanis a BUX 1,3 százalékkal, 23 263 pontra emelkedett - igaz, napközben 23 456 ponton is járt az index. A magyar tőzsde vezető indexének felülteljesítése elsősorban az OTP és a Mol jó szereplésével magyarázható. A bankpapír árfolyama is kiugróan jól teljesített, annak ellenére, hogy az osztrák bankokat is fűtötte a Raiffeisen felvásárlási sztorija. Az OTP végül 20 milliárd forint feletti forgalommal 1,4 százalékkal, 5881 forintra drágult, napközben azonban 5971 forinton is járt a bankrészvény. A magyar olajrészvény is magára talált az előző napi gyengébb teljesítmény után, ami nem csoda, hiszen az egész világon jól szerepelnek az olajpapírok a 100 dollár fölé dráguló olajnak köszönhetően. A Mol 22 600 forinton zárta a hetet a 2,6 százalékos pénteki növekedés eredményeként. A Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 546 forintra emelkedett pénteken, ami a növekvő hozamkörnyezetben ettől a részvénytől sem volt rossz teljesítmény. A Richter 0,7 százalékkal lett drágább, így 42 515 forinton zárt. E részvény esetében így vélhetően a gyorsjelentés dönti el, hogy megmarad-e a 42 000 forintos támasza felett. Az Egis szintén 0,7 százalékkal emelkedett, ami 22 100 forintos utolsó árat takart. A kisebb részvények közül 11 százalékkal drágult a Pannunion, de jól húzott a 2,2 százalékkal emelkedő FHB is. Az előbbi esetében ez 170 forintos, míg utóbbinál 1027 forintos záróárat jelentett.

Az előbbi esetében ez 170 forintos, míg utóbbinál 1027 forintos záróárat jelentett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet