BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két bank tőzsdére vitelét tervezik

2011. február 6. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz VTB bank február 7-én indul amerikai és európai bemutatkozó körútra, amely 10 százaléknyi részvénycsomag eladását előzi meg. A Reuters információi szerint február 14-én kerül sor a részvények árazására. A korábbi tervekkel ellentétben a második legnagyobb orosz bank vezetése úgy döntött, nyilvános, másodlagos kibocsátás keretében adja el a papírokat, így kedvezőbb árat remélnek értük, mintha egy erre szerveződött konzorciumnak egyben adnák el a csomagot. A jelenleg 85 százalékos állami részesedést a tervek szerint három év alatt 50 százalék plusz egy szavazatnyi részesedésre csökkentik.

Szintén a múlt hét végi hír, hogy a spanyol Banco Santander elsődleges részvénykibocsátás keretében tőzsdére viszi brit leánybankját. Ebben az esetben várhatóan 20 százaléknyi részvényt vezetnek be a tőzsdére, ami a négymilliárd fontra rúgó összeggel a legnagyobb IPO lenne a londoni tőzsdén a válság kezdete óta. A bank hajtott már végre hasonló nagyságrendű IPO-t, amikor 2009-ben tőzsdére vitte brazíliai leánybankját.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet