Hivatalosan is bejelentette a BÉT honlapján, hogy kérelmezte törzsrészvényeinek tőzsdei bevezetését a miskolci székhelyű Plotinus Vagyonkezelő Nyrt. (Napi Gazdaság, 2011. február 3.). A kérelmet február 3-án nyújtotta be a cég, a kibocsátási tájékoztatót pedig január 31-én hagyták jóvá.
A 70 millió forint jegyzett és a 2010. november 30-ai állapot szerint 414 millió forint saját tőkéjű társaság a tulajdonában lévő 256 756 darab 250 forint névértékű törzsrészvény tőzsdei bevezetését kérvényezte. A Plotinus elsősorban a magyar és a nemzetközi pénz- és tőkepiacokon fektet be. A cég honlapján elhelyezett kibocsátási tájékoztató szerint november 30-án tízezer darab PannErgy-, 6707 darab Graphisoft Park-, 2000 darab Danubius- és 11 182 darab osztalékelsőbbségi Forrás-részvény volt a birtokában, ezenkívül mintegy 65,8 millió forint értékű diszkontkincstárjeggyel rendelkezett. A Plotinus 66 százalékban tulajdonosa a budapesti Apor Vilmos téren lévő David Gerincklinika Zrt.-nek. A társaság 30 millió jen névértékű és 400 ezer amerikai dollár értékű határidős eladási pozícióval is rendelkezett a tízéves japán és a tízéves amerikai államkötvényekre.
