BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Februárban meglesz az első tőzsdei bevezetés

2011. február 3. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tőzsdei termékekbe fektető vagyonkezelő társaság jelenik meg várhatóan február 15-én a BÉT-en. A Plotinus Vagyonkezelő Nyrt. elnöke, Zsiday Viktor ezzel kapcsolatban a portfolio.hu-nak elmondta: nyilvános részvénykibocsátás most nem lesz, a cég a saját tulajdonában lévő 50,5 százaléknyi részvényeiből ad majd el. A társaság saját tőkéje a 2010. november 30-ai adat szerint 414 millió forint, de még az idén várható részvénykibocsátás. A célkitűzésük az, hogy a következő tíz év átlagában 30 százalékos sajáttőke-arányos megtérülést érjenek el. Amennyiben ez fenntartható, akkor öt év alatt 10-20 milliárdos kapitalizációra tud felnőni, ami nagyjából a BUX-tagsághoz elegendő. A társaságnak háromfajta részvénye van: törzsrészvény, osztalékelsőbbségi részvény és szavazatelsőbbségi részvény. A BÉT-re kizárólag a törzsrészvényeket vezetik be.Az osztalékelsőbbségi részvények az adózott eredmény 20 százalékára jogosítanak, ezek a menedzsment tulajdonában vannak. A szavazatelsőbbségi részvény az elnök tulajdonában van, és ez arra jogosítja fel, hogy megvétózhassa azokat a közgyűlési döntéseket, amelyek szerinte nem jó irányba mutatnak.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet