A BUX 0,7 százalékot esett csütörtökön a romló nemzetközi hangulat miatt. A részvénypiac forgalma átlag alatti, 13,8 milliárd forint volt, vagyis nem az eladói oldal erősödött meg, hanem - az OTP piacát leszámítva - a vevők fogytak el. Az OTP a reggel érkezett felminősítés után erősnek bizonyult, 5800-as záróára relatíve, a többi papír szerepléséhez képest jó teljesítmény, a tegnapihoz képest pedig 5 forintos pluszt jelent. Forgalma meghaladta a tízmilliárd forintot. A Molt egész nap adták, végül 1,8 százalékos eséssel, 22 100 forinton zárt, kétmilliárdos forgalom mellett. Ezzel messze került a két nappal ezelőtt még aktuális 22 600 forint feletti kitörési szinttől. A Richter ismét közel került 42 ezres támaszához, záróára 42 200 forint lett. A gyógyszergyár gyorsjelentése nem ígérkezik fényesnek, ráadásul a gyógyszerár-támogatás változásáról sem lehet tudni semmi konkrétumot, így túl sok a bizonytalanság a papír körül. Az Egis esetében nem számítanak rossz jelentésre az elemzők, ami abban is megmutatkozott, hogy csak 0,2 százalékot esett, 21 955 forintra. A Magyar Telekom a tegnapival megegyező 544 forinton zárt, itt az elmúlt napok nagy eladói mintha eltűntek volna. Az FHB 0,5 százalékkal tudott erősödni, 15 milliós forgalom mellett. Hasonló forgalom mellett fölfelé araszolt a CIG Pannónia is, záróára 0,65 százalékos emelkedéssel, 777 forint lett. A kisebb részvények közül az AAA Auto háromszázalékos, 290 forintra emelkedése érdemel említést. A vesztesek táborába került az RFV, az Econet, a PannErgy és a Rába részvénye is.
