BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól húzott az ukrán OTP

2011. február 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP ukrán leányvállalata 609 millió hrivnya nyereséget ért el 2010-ben az ukrán számviteli elvek szerint, ami a negyedik negyedévre 404,5 milliós profitot eredményezett - írta a Bloomberg. Ez mintegy 15 milliárd forint nyereséget jelent az elmúlt év egészére, azonban azt is látni kell, hogy a nemzetközi számviteli elvek alapján készülő gyorsjelentésben lehet eltérés a most publikált számhoz képest. Az már látszik, hogy ez jelentős javulás a 2009-es 124,6 millió hrivnya veszteséggel összevetve. A korábban fekete bárányként nyilván tartott ukrán OTP azonban már a harmadik negyedévi gyorsjelentésben sem számított a legrosszabbul teljesítőnek.

A leányvállalatok közül az év első kilenc hónapjában az oroszországi teljesített a legjobban, 8,7 milliárd forintos negyedéves eredménnyel, éves összevetésben 666 százalékos emelkedést produkálva. A második legnagyobb profitot a bolgár DSK érte el 5,3 milliárd forinttal, ami 14 százalékos bővülés az előző negyedévihez képest. A korábban igen rosszul teljesítő ukrajnai OTP Bank JSC is 4,9 milliárd forint nyereséget produkált. A második negyedévben 6,5 milliárdos mínuszt elszenvedő montenegrói leány a harmadik negyedévben egymilliárdos pluszt hozott.

A leggyengébben teljesítő leánybank az elmúlt negyedévhez hasonlóan kétmilliárd forintos veszteséget elszenvedő romániai lett. A szerbiai sem volt képes még pluszba fordulni, vesztesége alulról ugyan, de közelítette a kétmilliárdot. Jó hír viszont, hogy a szlovák leány a válság óta az első nyereséges negyedévét tudhatja maga mögött. A gyorsjelentésben tehát most inkább a szerb és a román leányra lesz majd érdemes figyelni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet