BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagytulajdonos lesz a Brokernet a CIG-ben

2011. január 25. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Brokernet-csoporttal a CIG Pannónia - hozta nyilvánosságra a biztosítótársaság a BÉT honlapján. A megállapodás értelmében három területre koncentrálnak: közös innováció és termékfejlesztés, az értékesítés volumenének növelése és minőségének további javítása, illetve az üzleti érdekek és a tulajdonosi érdekeltség hosszú távú fenntartása és összehangolása. A megállapodás részletezi a következő négyéves időszakra vonatkozó bónusz érdekeltségi rendszert is, amelynek célja, hogy a Brokernet tulajdonosai és menedzsmentje hosszú távon a CIG-részvények megközelítően 10 százalékét birtokolják. Ennek keretében már meglévő részvényeket adnak át piaci áron. A befektetői bizalom erősítése érdekében a Brokernet tulajdonosai vállalják, hogy az együttműködés ideje alatt legfeljebb annyi részvényt értékesítenek, amennyit a társaság tulajdonosainak a tőzsdei bevezetés miatt tett értékesítési korlátozása megenged, azaz a bevezetéstől számított egy éven belül 15 százalék, az azt követő évben pedig további 15 százalék adható el.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet