A BUX a 23 000 pontos ellenállás áttörésével indított kedden, miután az OTP árfolyama 5800 forint fölé szaladt a kereskedés elején. Ezen a szinten azonban sok profitrealizáló szereplő jelent meg a piacon és gyorsan 5740 forinton találta magát a bankpapír. A részvény ez utóbbi szinten töltötte a nap nagy részét, végül azonban 5685 forinton, 1,6 százalékos mínuszban zárt, ráadásul közel 14 milliárd forintos forgalom mellett.
Ennek hatására a BUX sem tudta sokáig megtartani a 23 000 pont feletti szintet, és mindössze 22 790 ponton, 0,8 százalékos mínuszban fejezte be a napot.
A vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom jegyzése egyaránt 1,4 százalékkal csökkent. A Mol esetében ez 21 980 forintos utolsó értéket jelentett, a Magyar Telekom 550 forinton fejezte be a napot. Az utóbbi esetében ez napi minimumot is jelentett.
A nagyok közül egyedül a Richter tudott pluszban zárni, miután a részvény sokadszor pattant el a 42 000 forintos támasza közeléből. Kérdéses azonban, hogy a negatívba forduló nemzetközi hangulatban az elkövetkező napok során is sikeresnek számítanak-e ezek a vételek. Egyelőre azonban 1,6 százalékkal, 42 870 forintra emelkedett a gyógyszerrészvény árfolyama. A kisebbik szektortárs, az Egis kurzusa ellenben 0,6 százalékkal, 20 525 forintra csökkent.
Az FHB árfolyama 1,8 százalékkal, 983 forintra emelkedett, a nagyobbik bankpapír szenvedése ellenére.
A közeljövőben osztalékot fizető Zwack piacán megjelentek viszont a spekulánsok. A részvény árfolyama 4,4 százalékkal, 14 300 forintra emelkedett, kérdés azonban, hogy nem okoz-e majd kellemetlen meglepetést a részvényeseknek kifizetett pénz mértéke.
