Fontos szinteket tört át kedden a magyar tőzsde, annak ellenére, hogy a Citigroup a várakozásoknál rosszabb negyedik negyedéves számokkal rukkolt elő. Ez azonban csak kisebb megbicsaklást okozott az OTP árfolyamában, amely végül majdnem napi csúcsán, 5610 forinton zárt. Ez 4,4 százalékos, rég nem látott emelkedést jelentett.
Ezzel az OTP áttörte a 200 napos átlagát is, ráadásul növekvő forgalom mellett. Ez utóbbi igaz a BUX-ra is, amely szintén átlépett a bika- és medvepiacot elválasztó vonalon. A vezető index 2,1 százalékkal, 22 840 pontra nőtt. Az elmúlt napokban nagyon elszaladó decemberi határidős lejárat kedden nem tudott lépést tartani a prompt indexszel, de így is 1,8 százalékkal, 23 516 pontra nőtt az értéke.
A vezető részvények közül 1,7 százalékkal emelkedett a Magyar Telekom értéke, s bár ezzel jócskán lemaradt az OTP-től, de még így is a második legjobban teljesítő részvény volt. A Richter ugyanis 1,2 százalékkal, 43 300 forintra emelkedett. A legkevésbé az elmúlt időszakban húzórészvénynek számító Mol drágult. Az olajrészvény 1 százalékkal, 22 205 forintra drágult.
A kisebb részvények közül nagyon jó napot zárt a CIG Pannónia. A részvény, amely előző nap áttörte a 750 forintos keményebb ellenállását, 4,6 százalékkal, 793 forintra drágult.
Drágult az FHB is, ez azonban meg sem közelítette az OTP szárnyalását. A kisebbik bankrészvény 1,2 százalékkal drágult, 977 forintig jutott. Az Egis 1,5 százalékkal került többe, mint egy nappal korábban, ez 21 225 forintos záróárat jelentett. Az előző nap száguldó Synergon tovább erősödött, az informatikai társaságért zárásban 535 forintot adtak, ami 2,7 százalékos növekedés eredménye volt.
