BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol húzta a BUX-ot

2011. január 17. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagyon alacsony forgalom jellemezte ismét a magyar tőzsdét a hét első napján, aminek hátterében az állhatott, hogy az amerikai részvénypiac zárva volt hétfőn. Az eséssel kezdő BUX ennek ellenére napon belül szépen emelkedett, és végül 0,4 százalékos pluszban, 22 356 ponton zárt. A decemberi határidős lejárat hasonló mértékben, 0,5 százalékkal, 23 099 pontra drágult, a kamattartalom így továbbra is jelentős, ami optimizmusra utal a szereplők körében.

A vezető részvények közül elsősorban a Mol árfolyama emelkedett. Az olajtársaság részvénye napközben ugyan 22 000 forint felett is megfordult, azonban végül 21 990 forinton zárt. Ez azonban még mindig 1,3 százalékos pluszt jelent a pénteki záróárhoz képest. Az OTP ugyanakkor nem tudott érdemben mozogni, az 5310 forintos reggeli mélypontjához képest ugyan napközben emelkedni tudott, végül azonban a részvény csupán 0,1 százalékkal, 5374 forintra drágult.

A Magyar Telekom 0,6 százalékkal drágult, ez 543 forintos értéket jelentett. A Richter viszont ellentétesen mozgott, az ára 0,5 százalékkal, 42 790 forintra csökkent. Az Egis értéke minimálisan ugyan, de nőni tudott, a kisebbik gyógyszerpapír záróára 20 900 forint volt. Drágult az FHB is, de a befektetők - úgy látszik - nem igazán vették figyelembe, hogy az MNB értékbecslési tenderét ez a bank nyerte. Az FHB ára 0,6 százalékkal, 965 forintra emelkedett.

Fontos szintet tört át viszont a CIG Pannónia. A részvény záróára 758 forint lett, ami több mint 3 százalékos növekedést jelentett, és így újra a kedvezményes jegyzési ár felett forog a papír. Az árfolyam már a cég új befektetőjének bejelentése előtt átlépett a keményebb ellenállásnak tartott szinten.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet