BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejárt a Mol INA-ra tett ajánlata

2011. január 16. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken lejárt az INA kisrészvényesei felé tett, részvényenkénti 2800 horvát kunás Mol-ajánlat. A magyar olajtársaság ezzel kapcsolatban a Napi Gazdaság megkeresésére annyit közölt, hogy a közeljövőben a horvát központi elszámolóház hivatalosan összegzi az ajánlattétel eredményét. A tőkepiaci szabályoknak és a horvát pénzügyi felügyelet követelményeinek megfelelően a Molnak körülbelül tíz napot kell várnia a hivatalos végső eredményre, akkor tudják tájékoztatni a tőkepiaci szereplőket. Az INA-részvényekből ugyanakkor túl sokat nem ajánlhattak fel a kisrészvényesek, hiszen a tőzsdei ár jelentősen az ajánlati ár felett volt az elmúlt napokban, aki akarta, bőven 3000 fölött is eladhatta a 3400 kunán záró részvényt.
Az INA-részvényeket egy horvát lap információja szerint egy rejtélyes amerikai alap vásárolta nagyobb mennyiségben, már decembertől mintegy 300 millió kuna (1 kuna 37,18 forint) értékben. Ez nagyjából 0,9 százalékos részesedést jelent a horvát olajtársaság részvényeiből. Brókerek szerint a Ciprusig nyomon követhető alap csütörtökön gyakorlatilag az egyetlen vásárló volt a zágrábi tőzsdén. Azt egyelőre találgatják, hogy vajon közvetlenül a Mol számára indított felvásárlást a rejtélyes amerikai befektető vagy csak későbbi megállapodásra törekszik a magyar tulajdonosokkal.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet