Pénteken lejárt az INA kisrészvényesei felé tett, részvényenkénti 2800 horvát kunás Mol-ajánlat. A magyar olajtársaság ezzel kapcsolatban a Napi Gazdaság megkeresésére annyit közölt, hogy a közeljövőben a horvát központi elszámolóház hivatalosan összegzi az ajánlattétel eredményét. A tőkepiaci szabályoknak és a horvát pénzügyi felügyelet követelményeinek megfelelően a Molnak körülbelül tíz napot kell várnia a hivatalos végső eredményre, akkor tudják tájékoztatni a tőkepiaci szereplőket. Az INA-részvényekből ugyanakkor túl sokat nem ajánlhattak fel a kisrészvényesek, hiszen a tőzsdei ár jelentősen az ajánlati ár felett volt az elmúlt napokban, aki akarta, bőven 3000 fölött is eladhatta a 3400 kunán záró részvényt.
Az INA-részvényeket egy horvát lap információja szerint egy rejtélyes amerikai alap vásárolta nagyobb mennyiségben, már decembertől mintegy 300 millió kuna (1 kuna 37,18 forint) értékben. Ez nagyjából 0,9 százalékos részesedést jelent a horvát olajtársaság részvényeiből. Brókerek szerint a Ciprusig nyomon követhető alap csütörtökön gyakorlatilag az egyetlen vásárló volt a zágrábi tőzsdén. Azt egyelőre találgatják, hogy vajon közvetlenül a Mol számára indított felvásárlást a rejtélyes amerikai befektető vagy csak későbbi megállapodásra törekszik a magyar tulajdonosokkal.
