A 200 napos átlaggal megerősített 22 600 pont körüli ellenállást csütörtökön is csak megérinteni tudta a BUX, innen azonban lefelé vezetett a magyar index útja. A nap végén a kedvezőtlen amerikai makroadattal megtámogatva 22 389 pontra csökkent az értéke, ami 0,4 százalékos mínuszt jelentett egyetlen nap alatt. Az index közel zárt napi mélypontjához, ami a legjobb esetben is azt jelenti, hogy még szükség van egy kis erőgyűjtésre, mielőtt áttöri a medve- és bikapiac közötti választóvonalat. A decemberi BUX lejárat mozgása egyelőre nem jelez pánikot, hiszen az értéke a prompt BUX-énál kisebb mértékben, 0,2 százalékkal, 23 102 pontra csökkent. A vezető részvények közül az eddig legerősebbnek számító Mol árfolyama csökkent a legtöbbet, csütörtökön már nem is tudta meghaladni előző napi, 22 400 forint körüli maximumát, egyelőre alighanem korrekció következik be a jelentősebb erősödésen áteső részvényen, amely végül 1,2 százalékos mínuszban, 21 900 forinton fejezte be a napot. Az OTP viszont napközben 5450 forinton is megfordult, ez a szint azonban túl sok volt a bankrészvénynek a jelentősen gyengülő svájci frank ellenére is. Végül 5370 forinton zárt, ami még így is 0,4 százalékos pluszt jelentett.
A Magyar Telekom jegyzése 0,9 százalékkal esett vissza, ez 546 forintos árat jelentett zárásra. A Richter viszont elég jól állta a sarat. A gyógyszergyártó 43 240 forintos ára gyakorlatilag stagnálást jelentett. Az Egis viszont 1,1 százalékkal csúszva lefelé, 21 100 forinton zárt. Az FHB az OTP-hez hasonló mértékben, 0,3 százalékkal erősödött 972 forintra. A Danubius viszont 5 százalékkal gyengült és 4175 forinton fejezte be a kereskedést. Az econet egy picit korrigálni tudott felfelé, miután már kisebb összegekről keringtek hírek a Sziget körül. A részvény 1,1 százalékkal, 90 forintra drágult.
