BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Slovnaftot akarta megszerezni az OMV

2011. január 13. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OMV a Mol tulajdonában lévő Slovnaft megszerzésére pályázott a Surgutneftegaz (Szurgutnyeftyegaz) orosz cégen keresztül - mondta az OMV két vezető beosztású munkatársa a Dow Jones hírügynökségnek. A tervezett ügyletről Wolfgang Baumann, az OMV felügyelőbizottsági tagja beszélt a hírügynökségnek - írta az MTI-Eco. Az OMV-t régóta érdekelte a Slovnaft, tárgyalt is a cég eladásáról a Mollal, de nem sikerült megállapodást elérni - mondta Baumann szerdán, egy bírósági meghallgatás szünetében. Ennek érdekében született meg az ötlet az OMV tulajdonában lévő Mol-részesedés értékesítéséről is, mint egy újabb lehetőség ennek a célnak az elérésére - mondta Baumann.

A hírügynökség szerint az osztrákok az orosz féllel kötött megállapodás részeként vételi opciót akartak szerezni a Slovnaftra - erősítette meg Stefan Waldner, az OMV felvásárlási és összeolvadási tevékenységért felelős vezetője egy fellebbviteli bíróságon szerdán tett tanúvallomásában. A fellebbviteli eljárást Wolfgang Ruttenstorfer kezdeményezte egy döntés ellen, mely szerint a vezérigazgató manipulálta a piacot a Mol-részesedés értékesítésével összefüggésben.

Waldner a bíróságon elmondta, hogy két forgatókönyvet dolgozott ki az OMV számára a JP Morgan befektetési bank, amelyet az osztrák társaság kért fel, hogy vizsgálja meg a Mol-részesedés értékesítésének lehetőségeit, kutassa fel a piacon a lehetséges vevőket. A második számú forgatókönyv, amelyet az OMV előterjesztett az orosz féllel kezdett tárgyalásokon, azt tartalmazta, hogy az OMV vételi opciót szerez a Slovnaftra a Mol-részesedésért cserébe. A "második forgatókönyvet választottuk, a végleges szerződésbe azonban nem került be a vételi opció" - közölte Waldner részletek ismertetése nélkül. Waldner később a hírügynökségnek elmondta, hogy a vételi opciót a Szurgutnyeftyegaz kezdeményezésére hagyták ki a megegyezésből.
A Mol korábban pályázaton épp az OMV elől nyerte el a szlovák olajtársaságot, az azonban e hír kapcsán nem világos, hogy az osztrákok miként akartak az oroszokon keresztül ehhez a céghez hozzájutni, hiszen az teljes egészében a Mol birtokában van.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet