BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tárgyalásra készül az econet a Sziget ügyében

2011. január 12. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyértelműen légből kapott információ, hogy a Sziget Kft.-nek 2,5 milliárd forint területfoglalási díjat kellene fizetnie az idén az egyhetes fesztiváljának a megrendezéséért - reagált a Napi Gazdaságnak Balázs Csaba, a Sziget többségi tulajdonosának az econet.hu-nak az elnöke az egy nappal korábban megjelent sajtóhírekre.

Balázs szerint már korábban, évekkel ezelőtt is felreppent hasonló hír a rendezvénnyel kapcsolatban, úgy tűnik, időnként visszatér a téma. A céget az önkormányzat egyelőre nem tájékoztatta, várhatón a jövő héten tárgyalnak az ügyről. Tudomásuk szerint nem is hangzott el konkrét összeg a Fővárosi Önkormányzat bejelentésekor, amely arról szólt, hogy a jövőben már nem akarják ingyenes közterület-használattal támogatni a Sziget Fesztivált.

Az elnök arra is felhívta a figyelmet, hogy a rendezvény évente több mint 3,5 milliárd forinttal járul hozzá a magyar GDP-hez. A helyzet irracionalitását jelzi, hogy a hajógyári sziget másik részén egy hasonló nagyságú, de infrastruktúrával és épületekkel ellátott építési terület tulajdonjogát 3,6 milliárd forintért értékesítették - tette hozzá az elnök.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet