BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább húzták a piacot

2011. január 6. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jó nemzetközi hangulattal tudott tovább erősödni csütörtökön a magyar tőzsde, egyelőre nyoma sincs az elmúlt év végén tapasztalt alulteljesítésnek. A forgalom ugyanakkor még mindig hagy kívánnivalót maga után. A BUX 1,4 százalékkal, 22 446 pontra erősödött, úgy, hogy szinte egész nap emelkedni tudott az értéke. A decemberi határidő viszont már nem tartott lépést a prompt indexszel, ugyanis csak 0,8 százalékkal ment fel, 22 988 pontra. A vezető részvények közül a legtöbbet az OTP emelkedett, áttörve az 5300 forintos szintet, 1,7 százalékkal, 5375 forintra drágult, a forgalma azonban a hétmilliárd forintot sem érte el. A Mol is jól teljesített, 1,6 százalékos növekedés eredményeként átlépte a 21 500 forintos ellenállást és 21 650 forinton zárt. A telekomadó eltörlésének lehetőségét felvető pletykával megtámogatott Magyar Telekom 1,5 százalékkal, 560 forintra drágult, napközben azonban már 570 forint közelében is megfordult, pedig a hetet még 500 forint közelében kezdte. Az előző napon legjobban teljesítő Richter most 1,2 százalékkal drágult, ez 43 920 forintos értéket jelentett. Ezzel szemben az Egis 2,4 százalékkal, 20 890 forintra ment fel. Az FHB egyelőre nem tud lépést tartani az OTP emelkedésével, árfolyama 0,9 százalékkal, 978 forintra emelkedett. Az Állami Nyomda 3,3 százalékkal, 761 forintra ment fel és a tavalyi árbevételét bejelentő CIG is pluszba fordult a nap eleji mínuszból, részvénye 2,1 százalékkal, 731 forintra emelkedett. A trenddel szemben 1,7 százalékot esett viszont a TVK, amely így 3480 forinton fejezte be a napot. A Zwack is széllel szembe ment, 2,3 százalékkal, 12 610 forintra esett. Az időnként a spekulánsok egyik kedvencének számító Genesis viszont csaknem öt százalékkal, 239 forintra drágult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet