A nap elején még kisebb korrekció zajlott a magyar tőzsdén, amivel a pesti börze nem lógott ki a nemzetközi mezőnyből. Az egy százalék alatti BUX-esésnél például a német tőzsde is jóval többet süllyedt napközben. Igazi pánik azonban ekkor sem volt nálunk, a forgalom nagyon alacsony szinten maradt. Délután viszont a nagyon jó amerikai munkanélküliségi adat hatására gyorsan ledolgozta veszteségeit a BUX, aztán a szintén várakozások feletti amerikai hangulatindex hatására végül pluszban is tudott zárni. A 22 117 pontos záróérték 0,7 százalékos növekedést jelentett, ugyanakkor pont a 22 200 pontnál lévő ellenállásként funkcionáló rés előtt állt meg. A decemberi határidős index optimizmusra utal, hiszen értéke 1,3 százalékkal, 22 800 pontra ugrott. A vezető részvények közül a Richter emelkedett legtöbbet, az egész nap a legstabilabbnak mutatkozó gyógyszerpapír 43 395 forintos záróára 1,3 százalékos pluszt jelentett. Az Egis viszont csak 0,9 százalékkal drágult, 20 400 forintra.
Az OTP 1,1 százalékkal, 5287 forintra ment fel, azonban még mindig előtte tornyosul az 5300 forintnál lévő komolyabb technikai ellenállási szint. Az FHB viszont nem tud talpra állni, 0,3 százalékkal, 969 forintra esett. A Magyar Telekom újabb komolyabb határon, az 550 forinton verekedte át magát, 0,7 százalékkal, 552 forintra nőtt az ára. A Mol csupán 0,2 százalékkal, 21 320 forintra tudott drágulni. A kisebb részvények közül csaknem három százalékkal tudott emelkedni a TVK, ugyanakkor a Pannunion 2,7 százalékkal esett. Az AAA Auto hat százalékkal, 235 forintra zuhant, igaz, minimális forgalom mellett. A kisebb illikvid részvényeket rendesen megrángatták, az Őrmester 11 százalékkal, a Kreditjog 19 százalékkal drágult.
