BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó vétel az INA a horvátok szerint

2010. december 28. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A horvát nyugdíjpénztárak nem a kormánnyal együttműködve vásárolnak INA-részvényeket, a kormány és a pénztárak között semmilyen, a vállalat átvételére vonatkozó megállapodás nincs - közölte Dinko Novoselec, az Allianz ZB igazgatótanácsának elnöke kedden az MTI tudósítása szerint. Az egyetlen szempont, ami miatt az olajipari vállalat papírjait vesszük, az az, hogy jó befektetésnek tartjuk - tette hozzá. Novoselec elmondta, évek óta vásárolnak INA-részvényeket a zágrábi értéktőzsdén, kizárólag pénztártagjaik érdekében, a befektetési lehetőségeket saját belátásuk szerint mérlegelve járnak el, s a jövőben is ezt a gyakorlatot követik. Arra az újságírói kérdésre, hogy nem tartja-e furcsának, hogy éppen a Mol kisrészvényeseknek szóló felvásárlási ajánlatának bejelentése után kezdtek el INA-papírokat venni, az elnök azt válaszolta: nem, állandóan vásárolunk.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet