BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Először adott el a Wallis Alteo-részvényt

2010. december 28. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 112 088 darab Alteo-részvényt vásároltak tőzsdén kívüli ügylet keretében a cég vezetői a fő tulajdonos Wallis Asset Management Zrt.-től - jelentette be a társaság kedden a BÉT honlapján. A mostani tranzakciókig a Wallis birtokolta egy részvény kivételével a cég összes részvényét. Az egy darab a cég vezérigazgatójának, Chikán Attilának a tulajdonában volt, aki most 51 014 darabot vásárolt még, a cég elnöke, Kaderják Péter 7185 darab részvénnyel lett gazdagabb. Az igazgatóságból Fodor Bea Emőke
21 555 darabot vett, Tasnádi-Tulogdi Levente, az Alteo műszaki igazgatója szintén ugyanennyi részvényt vásárolt. Kis Gergely, a villamosenergia-kereskedelmi igazgató 10 778 darab papírt vett a bejelentés szerint. A részvényeket mindenki 1135 forintos részvényenkénti áron vásárolta. Az adásvétellel egy időben a Wallis vételi jogot, az új tulajdonosok pedig eladási jogot szereztek a most eladott részvényekre. A vételi jog legkésőbb 2013. február 11-éig, az eladási jog legkésőbb 2012. december 31-éig áll fenn. A vételi jog csak bizonyos feltételek mellett gyakorolható, a mostani vételáron plusz megnövelve a kamatidőszak első napján érvényes 5 százalékkal növelt jegybanki alapkamattal. A kamatidőszak 3 hónap. A feltételeket a közlemény nem részletezi, de az új részvényeseknek a Wallisszal együtt kell szavazni, így a szavazati jogok számában változás nem történt, míg a részvények 91 százaléka maradt a Wallis tulajdonában. Az Alteo-részvények bevezetése óta a tőzsdén egyetlen darab részvényt sem adtak még el, és ez az állapot nem valószínű, hogy egyhamar változni fog.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet