Szinte egész nap alig történt valami a magyar tőzsdén, és ezen a várakozásokat lényegesen alulmúló amerikai bizalmi index sem változtatott.
Tovább tart az év végi pangás, jelentős árfolyammozgások a vezető részvények esetében nincsenek. Jól mutatja mindezt a forgalom alakulása is, hiszen 1 milliárd feletti forgalmat csupán az OTP ért el.
A BUX ennek megfelelően igen szűk sávban, 21 431-21 547 pont között mozgott. Végül a napot 0,3 százalékos mínuszban, 21 459 ponton fejezte be.
A vezető részvények közül az OTP árfolyama is kilengésmentes volt, értéke 5160-5220 forint között változott, záróára 0,3 százalékos mínusszal, 5183 forintlett. Mindez azt jelenti, hogy az OTP árfolyama az elmúlt hetekben példátlanul beszűkült, amiből erőteljesebb elmozdulás várható a kitörés irányába, érdemes figyelni erre. A Mol árfolyama sem tudott emelkedni kedden, sőt, 0,4 százalékkal, 20 400 forintra csökkent. A Magyar Telekom nem tud elszakadni az 500 forintos szint közeléből, kurzusa szintén nagyon szűk sávban változott, 511 forintos árfolyama 0,6 százalékkal alacsonyabb a hétfőinél.
A vezető részvények közül egyedül a Richter jegyzése tudott emelkedni: 0,5 százalékkal, 43 200 forintra nőtt. A szektortárs Egis már nem szerepelt ilyen jól, árfolyama 1,2 százalékkal, 20 110 forintra esett vissza.
A kisebb részvények esetében azért akadtak jelentősebb mozgások. Az Őrmester az előző napi 20 százalékos zuhanást 16 százalékos emelkedéssel korrigálta, és 4100 forinton zárt.
