BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok részvényt tartana az Erste

2010. december 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alacsony kamatszintek miatt továbbra is felülsúlyozásra ajánlják a részvényeket az Erste elemzői 2011 első negyedévére. Ugyanakkor a kötvényekkel és az arannyal kapcsolatban semleges ajánlást adott ki friss kitekintőjében a bank. Az Erste elemzői szerint egyes régiós piacokban átlag feletti növekedési lehetőség van. Ilyen például Kelet-Közép-Európa, amelynek a részvényeit felülsúlyozásra javasolják. A fejlett régiók közül ugyanakkor az USA, illetve Nyugat-Európa és Japán még mindig semleges az osztrák bank elemzői szerint. A hangulati indikátorok is az emelkedés mellett vannak az Erste szerint, annak ellenére, hogy a legfontosabbak nagyfokú optimizmusról tanúskodnak. Ugyanakkor ezek a mutatók egy csökkenő trendben mozognak, ami azt jelenti, hogy 2011 első negyedévében a hangulat várhatóan javulni fog.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet