Napi maximumán, 5199 forinton zárt az OTP hétfőn, miután a nap végére magára talált a részvény. A forgalom még mindig elég alacsony volt, de azért már közelített a 6 milliárd forinthoz a bankrészvény esetében. A kínai kamatemelés hírére a nap elején még az 5100 forintnál lévő támaszát közelítette a részvény, innen elpattanva azonban egész nap emelkedni tudott, s végül 0,4 százalékos pluszban fejezte be a napot. Az OTP szárnyalásának köszönhetően a BUX 0,3 százalékkal emelkedett, és 21 516 ponton zárt. Az index is az OTP-hez hasonló pályát járt be. A nap elején elért 21 260 pontos napi minimum után folyamatosan emelkedett, amit a mínuszban nyitó tengerentúli tőzsdék is csak egy picit tudtak megakasztani. Végül a zárószakasz felkötése nyomán a vezető részvényindex is napi csúcsán zárt. A jövő évi decemberi határidős index viszont 0,3 százalékkal esett, 21 949 pontos utolsó értéke így közelebb került a promptéhoz. A vezető részvények közül a Mol is napi csúcsán zárt, szintén a zárószakasz teljesítménye nyomán. Az olajrészvény 20 490 forinton zárva 0,1 százalékot emelkedett. Ismét emelkedő napot tudhatott maga mögött a múlt hét végén újabb mélyponton záró Magyar Telekom. A részvény 0,4 százalékkal, 514 forintra drágult. A Richter 0,7 százalékkal, 42 995 forintra drágult, míg a kisebbik gyógyszergyártó magas, egymilliárdot meghaladó forgalom mellett 0,2 százalékkal, 20 350 forintra esett vissza. A kisebb részvények csoportjában 20 százalékkal lett olcsóbb, s 3520 forinton zárt az Őrmester. (A részvény a bevezetése óta 1700 forintról 5000 forint fölé szaladt fel nagyon gyorsan.) Egyre mélyebbre hullik a Genesis, a részvény 183 forintos záróára 3,7 százalékos esést takart.
