BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol a legerősebb részvény

2010. december 26. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sikerült szépre a karácsony előtti utolsó kereskedési nap a tőzsdén. Igaz, minimális forgalom mellett, de egész nap lefelé tartott a magyar tőzsde. Ebben szerepet játszott a Fitch leminősítése mellett az is, hogy a fontosabb makroadatok kedvezőtlenül alakultak Amerikában.

A BUX ennek hatására csak a kereskedés első perceiben tudott pluszban forogni, innen folyamatosan csorgott lefelé. A napi mélypontját fél háromkor, a fontosabb makroadatok megjelenése előtt érte el
21 548 ponton. A rossz adatok ellenére azért tudott napon belül emelkedni a magyar tőzsde, mert a tengerentúlon sem volt érdemi piaci reakció a várakozások alatti számokra. Végül azonban 0,4 százalékos mínuszban, 20 470 ponton zárta a napot. Mindez azt is jelenti, hogy a csütörtöki kitörési kísérlet a csökkenő csatornából egyelőre kudarcot vallott.

A vezető részvények közül természetesen az OTP-tulajdonosok ijedtek meg a legjobban az újabb leminősítés hírére, aminek a hatására 5170 forintig öntötték le az árfolyamot. A pánik után visszatért az árfolyam az elmúlt napokban megszokott 5200 forint feletti szintekre, de a nap végén ismét lekötötték, így 5181 forinton, 1,7 százalékos mínuszban búcsúztatta a hetet. A Magyar Telekom is heti mélypontján, 512 forinton fejezte be a kereskedést. Az egyszázalékos újabb mínusz azt jelenti, hogy nem szűnik az eladói nyomás a részvényen. A vezető részvények közül a legjobban a Richter szerepelt, amelyet megtartott a 42 000 forintos támasza. A részvény innen pattanva 42 700 forintig menetelt, ez 0,7 százalékos pluszt jelentett. Az elmúlt napokat figyelembe véve a legerősebb magyar blue chip mégis a Mol volt. A 20 470 forinton záró részvény ugyanis kitört felfelé, igaz, a 0,3 százalékos plusz mellé nem árt azért majd a megerősítés.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet