BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúnyán elbántak az OTP-vel

2010. december 21. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egész nap unalmas kereskedés volt a magyar tőzsdén, zárásra azonban az OTP esetében fontos szint tört az utolsó pillanat lekötésének betudhatóan. A BUX egész nap szűk, alig 100 pontos sávban mozgott, a nap végére azonban több vezető részvény árfolyamát is lekötötték, így az index 0,4 százalékkal, 21 148 pontra esett. A zárószakaszban az OTP részvényét kötötték le a legjobban, mivel a napközben végig 5220 forint felett forgó részvény 5165 forinton, 2 százalékos mínuszban zárt. Ezzel letört a technikailag fontosnak tartott 5220 forintos szint, utat nyitva újra az 5000 forintos ár felé. A bankrészvénnyel kapcsolatban ugyan negatív hír nem érkezett, azonban a svájci frank árfolyamának kedvezőtlen alakulása nem jó hír a rossz hitelek alakulásának szempontjából. Ezzel szemben a Mol egész nap jól tartotta magát. Ennek hátterében egyetlen hír állhatott, hogy a horvát nyugdíjpénztártagok ellenzik a nyugdíjalapok INA-részvény-vásárlásait. Így az olajár stagnálása ellenére a Mol-részvények napközben 20 000 forint felett is megfordultak, a nap végi lekötés eredményeként azonban 19 750 forinton zárt a papír. Ez azonban még mindig 1,3 százalékos pluszt jelentett.
A Richter 0,5 százalékkal, 42 000 forintra esett vissza. A rossz hír a gyógyszergyártó részvényeseinek az, hogy e szint eleste után erősebb támasz csak 39 000 forint környékén van. A Magyar Telekom is folytatta gyenge szereplését. A részvény ugyan egész nap 520 forint környékén forgott, végül azonban 518 forinton, 0,6 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A kisebb részvények közül az Egis is esett 0,4 százalékkal, ez 20 160 forintos árat jelentett. Az FHB viszont 0,3 százalékkal, 965 forintra nőtt. A Rába az új fejlesztésének hírére 1,3 százalékkal, 810 forintra nőtt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet