BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Német céget szerzett a KEG

Peren kívüli megállapodással jutott egy német céghez a KEG. A hazai társaság elnöke lapunknak elmondta, a vagyontárgyak értékelését csak most tudják majd elkezdeni, az idei évben azonban továbbra is a nullszaldó lehet csak a cél.

2010. december 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Peren kívüli megállapodást kötött a Ganz Híd-, Daru- és Acélszerkezet-gyártó Zrt. felszámolójával a KEG - jelentette be a társaság csütörtökön. A megállapodás alapján a Ganz 202,5 millió forintos tartozását - amit a kötbér és elmaradt haszon miatt követelt a KEG - vagyontárgyakkal fizették meg a társaság számára. A megállapodás mindenképpen pozitív, hiszen különben ezt a követelést le kellett volna írni. A hitelezői igény pénzbeli megtérítésére a KEG szerint nem volt sok esély a felszámolás során.
A peren kívüli megállapodás alapján azonban 60 százalékos tulajdonrészt szereztek a düsseldorfi székhelyű, szerszámgép-kereskedelemmel és acélszerkezet-gyártással foglalkozó Berma-Ganz GmbH-ban, továbbá tervekre, gyártási-kivitelezési rajzdokumentációkra, a termékek fejlesztéséhez kapcsolódó know-how-kra, valamint a termékek megjelenítéséhez kapcsolódó tervrajzokra és egyéb szellemi termékekre tettek szert. A KEG a tulajdonába került termékek hasznosítására tíz évre szóló kizárólagos megállapodást kapott Egyiptom területére. Bejelentése szerint a hasznosítási jog ellenértékeként az árbevételből részesedik, ebből minden évben jelentős bevételre számít.

A cég elnök-vezérigazgatója, Pimper Richárd a Napi Gazdaságnak ezzel kapcsolatban elmondta: a gépek pontos értékének felmérését akkor tudják megkezdeni, ha azok a birtokukban lesznek. Ugyanakkor a megállapodás mindenképpen pozitív, hiszen ellenkező esetben le kellett volna írni a 200 milliós követelést, amelynek egy részére már céltartalékot képeztek. A társaság első embere elmondta, az év végéig teljesen tisztába akarják tenni a céget, annak érdekében, hogy 2011-től tiszta lappal indulhassanak. Az év végére közel nullára szeretnék csökkenteni az első félévben elszenvedett 200 millió forintos veszteséget. A társaság részvényeinek árfolyama a bejelentést követően több mint nyolcszázalékos pluszba ugrott, a nap végén azonban csupán háromforintos emelkedést mutatott, 160 forinton állt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet