Minimális mértékben változott kedden a magyar tőzsde vezető indexe, a forgalom is csekély volt, úgy látszik, a befektetők befejezték erre az évre a kereskedést. A Mol forgalma bizonyult a legjelentősebbnek 3,6 milliárd forinttal, a korábban mindig élen álló OTP éppen csak elérte a hárommilliárdot, amivel a második helyet foglalhatta el. A Mol esetében az INA-ajánlat és az arra tett ellenajánlat rángatta az árfolyamot az elmúlt napokban, de úgy látszik, kedden már ez sem volt olyan érdekes téma, hiszen az olajrészvény kurzusa sem változott sokat: zárásra 0,5 százalékkal, 19 600 forintra nőtt, ami a napi csúcsot jelentette. Az OTP nem tudott napi maximumán zárni, az 5300 forint felett is megforduló bankrészvény végül 5283 forinton fejezte be a napot. Ez minimális, 0,1 százalékos mérséklődést jelentett.
Még mindig szenved viszont a Magyar Telekom az osztalék csökkenésének a hírére, a hétfői nagyobb esés után tegnap tovább erodálódott az árfolyama. A részvény jegyzése 1,3 százalékkal, 518 forintra csorgott le, ezzel belátható közelségbe került az 500 forintos szint. A Richter emelkedni tudott annak hírére, hogy vegyesvállalat alapítását jelentette be. Az elemzők által stratégiailag fontos lépés következményeként az árfolyam 1,1 százalékkal, 43 300 forintra nőtt. A BUX összességében 0,1 százalékkal,
21 378 pontra emelkedett. A CIG újabb mélyponton zárt, a 610 forintos utolsó üzlet 2,2 százalékos csökkenést takar. Az Egis is 1,5 százalékkal értékelődött le,
20 050 forintra. Az RFV árfolyama viszont 0,9 százalékkal, 8200 forintra emelkedett, ebben azonban vélhetően kevés szerepe volt az új leányvállalat-alapítás bejelentésének.
