BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguldottak a gyógyszercégek

2010. december 7. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kissé bizonytalan, de alapvetően pozitív napot zárt a BÉT részvénypiaca. A BUX másfél százalékos emelkedéssel, 21 708 ponton végzett, napközben több hullámban, néha vissza-visszaesve zajlott a kapaszkodás. A forgalom megközelítette a 14 milliárd forintot, ezen belül OTP-re 8, Molra 3,5 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.

A legjobban a Richter és az Egis részvénye szerepelt, a hétfőn látványosan alulteljesítő gyógyszerszektor meredek emelkedést mutatott egész nap. A Richter 3,5 százalékkal, 44 300, az Egis 6 százalékkal, 19 600 forintra erősödött. A Magyar Telekom is lekörözte emelkedésben a Molt és az OTP-t, a távközlési részvény ára másfél százalékkal emelkedett és 545 forinton zárt. A két nagy papír is megpróbálkozott az emelkedéssel, ám a plusz elég vékonyra sikerült, mindkét részvény pontosan 0,76 százalékkal zárt feljebb. A Mol 19 950, az OTP 5290 forinton fejezte be a napot, bár a bankpapír járt 5300 forint felett is. A kereskedés elején fékezte az OTP emelkedését a Moody's lépése, amelyben számos magyar bank minősítését rontotta. A jó hangulat átragadt a közepes kapitalizációjú papírokra is, az FHB több mint egy százalékkal, 970 forintra, a CIG kisebb ugrással 678 forintra drágult. Jól szerepelt a tőzsde legfiatalabb papírja, az Őrmester, 20 százalékos emelkedést követően 2640 forintért cserélt gazdát. A Pannergy négyszázalékos emelkedéssel 884 forintig jutott, a Rába papírja kisebb, 0,7 százalékos pluszban zárt, az utolsó kötésben 815 forintot adtak érte. Egyszázalékos pluszban zárt az RFV, de még így is 8000 forint alatt üzleteltek vele. A BÉT cseh kötődésű részvényei felemásan teljesítettek: az AAA Auto három százalékot esett, az ingatlaneladásokról beszámoló Orco viszont 2085 forintra drágult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet