BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszállt az állam, száguldott a Citigroup

2010. december 7. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Száguldott a Citigroup részvénye arra a hírre, hogy az állam eladta a tulajdonában lévő papírokat. Az USA államkincstára 10,5 millió dollárért adott túl a maradék Citigroup-részesedésén: a 2,4 millió részvényt darabonként 4,35 dollárért értékesítették. A részvény tegnap több mint 3 százalékkal, 4,65 dollárra emelkedett. Az adófizetők összesen bruttó 12 milliárd dollár nyereséget könyvelhettek el a nagybank kényszerű megmentésén. A kormány 2008-ban és 2009-ben összesen 45 milliárd dollárral segítette ki a behajthatatlan jelzálogpiaci követelései alatt nyögő Citigroupot, amelyért a bank 20 milliárd dollár értékű elsőbbségi és 25 milliárd dollárnyi törzsrészvényt adott. Az államnak még maradtak követelései a Citigrouppal szemben, de ezek értéke csupán néhány száz millió dollár. Jövőre újabb nagy válságfalattól szabadulhat meg a költségvetés, ugyanis elkezdik értékesíteni az AIG - a világ korábbi legnagyobb biztosítója - állami tulajdonrészét.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet