BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól állta a sarat az OTP

2010. december 6. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Moody's leminősítése miatti pánik szinte teljesen elmúlt a magyar részvénypiacon a zárásra, legalábbis az OTP-részvény esetében, amely a legkényesebb lehetett volna erre. A nap eleji enyhe eladói nyomásra az 5100 forintos szintet tesztelő részvény zárásra a pénteki, 5250 forintos árára kapaszkodott vissza. A forgalom ugyanakkor nem volt túl nagy a bankrészvény esetében, az ugyanis nem érte el a 10 milliárd forintot. A BUX ezzel ellentétben viszonylag magasan kezdte a napot, és a napközbeni lecsorgását nem igazán sikerült korrigálnia a nap végére. Ennek betudhatóan 0,7 százalékos mínuszban, 21 370 ponton fejezte be a kereskedést, ami nem sokkal magasabb a 21 100 pont közelében lévő napi mélypontjához képest. Az index rossz szereplésében az egyik fő ludas a Richter volt, amely a BUX-hoz hasonló pályát írt le napközben. A részvény közel 2 százalékkal, 42 800 forintra csökkent zárásban. Mindez azért volt érdekes, mert a forint gyengülése kifejezetten jót tesz a gyógyszergyártóknak. Ugyanakkor ez az Egis befektetőit sem hatotta meg, a kisebbik gyógyszerrészvény ugyanis hasonló mértékben, 1,9 százalékkal, 18 500 forintra hullott vissza. A Magyar Telekom sem szerepelt túl jól, árfolyama 1,4 százalékkal csökkent, ami azt jelentette, hogy nem sikerült az 550 forintos szint fölé kerülnie. Így az árfolyam szempontjából 500 forint közelében lehet a következő jelentősebb ellenállás.

A Mol esetében viszont nagyon jó hírnek tartják a pénteki kutatási eredmények bejelentését, hiszen a múlt hét végi 7 százalékos emelkedés után is nagyon stabilnak mutatkozott a részvény. Az olajpapír csupán 5 forintot esett, így 19 800 forinton zárt. A kisebb részvényeknek nem volt túl jó napjuk, az FHB, a Rába, a Synergon is több mint 2 százalékkal lett olcsóbb.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet