BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elmaradt a pánik a forint piacán

2010. december 6. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Igazán nagy pánik nem volt hétfőn a Moody's leminősítésére, a forint együtt gyengült a lengyel devizával. A nap elején 279,50 forinton nyitott az euró, ahonnan 280,70-ig is emelkedett napközben az árfolyam. Így nagy pánikról nem lehet beszélni, ami érthető is, hiszen a Moody's lépésének csak az időzítése volt kérdés - mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője a Napi Gazdaság Online-nak. Mivel ennél a hitelminősítőnél voltunk a legmagasabb besorolásban, nem volt meglepő a lépés, ennek tudható be, hogy a forint csak a nap elején esett jobban a lengyel zlotynál. Lapzártánk környékén az euró 280,15 forintot ért. Hétfőn a dollár is erősödött picit az euróval szemben, a keresztárfolyam este hajszállal 1,33 alatt volt. Ruzsonyi szerint egyelőre kiegyenlített erőviszonyok vannak, miután mindkét jegybank a korlátlan likviditás eszközét lebegtette meg, így az év végéig 1,30 és 1,35 közötti kereskedés várható Ruzsonyi szerint, amennyiben nem jön újabb árfolyam-befolyásoló hír. A dollárral szemben a forint 211 egységet ért, míg a svájci frank 213,70-en állt. A másodlagos állampapírpiacon sem volt nagy hozamemelkedés, sőt a hároméves állampapír még 1 bázisponttal csökkent is; igaz, a többi emelkedett, a maximum 5 bázispont volt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet