BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Suzukival kötött szerződést a KEG

2010. december 5. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gázszolgáltatási megállapodást kötött a Magyar Suzuki Zrt.-vel a KEG - jelentette be a cég a tőzsde honlapján. A megállapodás alapján a KEG a Magyar Suzuki esztergomi üzemében 2010-ben elkészült SNG rendszer gázellátását fogja biztosítani. A szerződés korábban a Magyar Suzuki Zrt.-vel a csúcslevágás érdekében létrejött együttműködési szerződésre épül, amelynek célja az ellátásbiztonsag növelése. A bejelentés nem tartalmaz számszerű hatásokat, de a KEG elnöke korábban lapunknak elmondta, csak a nyereség szempontjából is kedvező szerződéseket kötnek meg.

Szintén pénteken jelentették be, hogy KEG-részvényeket adott el a cég legnagyobb tulajdonosa, a Phylaxia. A bejelentésre azért volt szükség, mert a cég KEG-ben lévő tulajdoni hányada 20 százalék feletti részesedésről 18,11 százalékra csökkent. A tőzsdén kívüli ügyletet követen a Phylaxia 2,7 millió darab részvényt birtokol, amellyel továbbra is a legnagyobb tulajdonosa a társaságnak. A második legnagyobb tulajdonos, az N-Joy Média Kft. 7,9 százalékban részvényese a KEG-nek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet