BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúnya lett a vége

2010. december 2. csütörtök, 23:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A záró szakasz lekötése miatt 1 százalékos mínuszban zárt a BUX, amely így
21 065 ponton, napi mélypontján fejezte be a kereskedést. A záró szakasz történése azért is furcsa, mert napközben gyakorlatilag szinte végig pluszban volt az index, a legalacsonyabb érték 21 250 pont környékén volt.
A rossz végjátékban elsősorban a Mol volt a ludas, amely csaknem 400 forintot veszített árából a záró szakaszban. A napközben 19 600 forintig is menetelő részvény így végül - szintén napi minimumon - 18 550 forinton zárt. A Richter is megszenvedte az utolsó perceket. A gyógyszergyártó több mint 1000 forintot veszített az értékéből, így végül 2,9 százalékos mínuszban, 43 505 forinton fejezte be a napot. A kisebbik gyógyszercég is hasonlóan járt, a nap végi lekötés következményeként 2 százalékkal, 18 710 forintra csökkent az értéke.

Nem igazán bántották viszont az OTP-t. A bankrészvény 0,6 százalékkal, 5220 forintra emelkedett ennek köszönhetően. A forgalom viszont jóval elmaradt az eső napokétól, ami egyáltalán nem jó jel a jövőre nézve a bankrészvény esetében sem. A Magyar Telekom 0,9 százalékkal, 545 forintra esett.
Érdekes módon a decemberi határidős index nem követte a BUX nap végi lejtmenetét, így 0,2 százalékkal emelkedve, 21 260 ponton fejezte be a napot.
A kisebb részvények közül jó napot fogott ki a Fotex, amelynek az árfolyama 4,8 százalékkal, 412 forintra nőtt. A komolyabb forgalmú részvények közül több mint 2 százalékkal drágult még az RFV és a TVK is. Előbbi 7900 forinton, míg a vegyipari társaság 3500 forinton zárta a kereskedést. Megszületett az első kötés az Őrmester Nyrt. papírjára is, az első darabokat 1740 forinton vásárolták meg.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet