December elsején elindult az Őrmester Nyrt. tőzsdei kereskedése, azonban egyelőre ennek inkább kommunikációs értéke van, eladni ugyanis csak kisebb mennyiséget fognak a társaság tulajdonában lévő saját részvényekből - mondta a részvénykereskedés ünnepélyes elindításakor Kincs István, a társaság többségi tulajdonosa.
Részvénykibocsátás csupán két-három év múlva várható, mivel a cégnek nincsenek hitelei, készpénztartalékok viszont vannak. Így forrásbevonásra csak későbbi akvizíciók esetében lehet szüksége a cégnek - mondta Kincs István, aki október 22-vel lemondott igazgatósági elnöki székéről. A lemondást a Napi Gazdaságnak azzal indokolta a fő tulajdonos, hogy egy másik nagytulajdonossal, Mészáros Zsolttal együtt a cég stratégiai tevékenységében vesznek majd részt, amelynek fókuszpontja a befektetők bevonása, illetve a hazai és nemzetközi akvizíciók által megvalósított cégnövekedés biztosítása. A cég új elnöke Tímár Tibor lett, akinek a szlovák leányvállalatnál elért sikerei mutatják, hogy megfelelő erre a feladatra - mondta lapunknak Kincs.
Hosszabb távon az Őrmester regionálisan is meghatározó társaságot szeretne létrehozni. Ennek eléréséhez a felvásárlások mellett egyesülésekben is gondolkodnak. A társaság által kiadott közlemény szerint főleg biztonságtechnikával és távfelügyelettel foglalkozó cégeket vizsgálnak; Romániában két célpontot, amelyek együttes árbevétele 185 millió forint, míg Magyarországon négy társaság van a célkeresztben, amelyek együttes árbevétele valamivel több mint 1,2 milliárd forint. Az Őrmester-csoport árbevétele jelenleg 2,15 milliárd forint, ebből a magyarországi tevékenység 1,7 milliárdot tesz ki.
A tőzsdére 259 830 darab 1000 forint névértékű részvényt vezettek be. Kincs lapunknak elmondta, hogy 1500 forintos áron adnának el a saját részvényekből. Az első kereskedési napon azonban csak tapogatózás volt, egyelőre üzletkötés nem történt.
