Kismértékben, 4,5 százalékkal nőtt a forgalom novemberben a magyar tőzsde azonnali részvénypiacán. A kerekítve 857 milliárd forintos duplikált adat (a vételi és az eladási oldalon szereplő brókercég forgalma is beleszámít) azonban 1,5 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbinál. Érdekes, hogy 2000-ig visszamenőleg vizsgálva elég hektikusnak tűnik a novemberi forgalom, a két évvel ezelőtti a válság miatt csupán 692 milliárd forint volt, előtte azonban még 963 milliárdot tett ki. Utoljára viszont 2004-ben fordult elő, hogy novemberben nagyobb forgalmat tudtak regisztrálni, mint októberben.
Az év egésze ugyanakkor jobban sikerült, mint 2009, köszönhetően a tavaszi-nyár eleji időszaknak. Az első tizenegy hónapban ugyanis 10 556 milliárd forint lett a forgalom, szemben a tavalyi egész éves
10 276 milliárddal. A múlt év túlszárnyalása mellett elképzelhető, hogy 2008-at is meghaladjuk az idén, hiszen ehhez egy nagyon gyenge utolsó hónap is elegendő lenne, ugyanakkor a 17 384 milliárdot hozó 2007-es, rekordot jelentő év nagyon távolinak tűnik.
A brókercégek sorrendjében az élen nem volt változás. A rangsort az Erste vezeti 161 milliárd forinttal, a második Concorde azonban nagyon megközelítette 140 milliárd forinttal. A harmadik helyezett UniCredit viszont már leszakadt a maga közel 75 milliárdjával. Az első tízből kikerült az OTP, helyét a Raiffeisen vette át.
Az állampapírok kereskedelmének értéke 27 milliárd forint volt, ami jelentős visszaesés az egy hónappal korábbi 65 milliárdhoz képest. Itt azonban elég nagy az ingadozás hónapról hónapra, ezért ez nem nagy meglepetés.
