Az elmúlt napok komoly esése után kisebb korrekcióra került sor a magyar tőzsdén, mégpedig úgy, hogy a világ többi tőkepiacán tovább tartott a lejtmenet, vagyis megint szembe mentünk az árral. A BUX 2,1 százalékkal, 20 639 pontra emelkedett, ami azonban nem túl kiemelkedő teljesítmény az előző napok mínuszaival összehasonlítva. A decemberi határidős indexlejárat kicsit többet, 2,5 százalékot emelkedett, ez 20 705 pontos utolsó értéket takar. A vezető részvények közül a legjelentősebben a Richter drágult, jegyzése 2,4 százalékkal, 43 000 forintra ment fel úgy, hogy egész nap szépen ívelt felfelé a grafikonja, végül csupán öt forinttal zárt napi maximuma alatt. Az OTP is jól szerepelt, árfolyama 2,3 százalékkal, 4925 forintra drágult. A bankrészvény ugyanakkor napközben 5000 forint felett is megfordult, ez a szint azonban egyelőre tarthatatlannak bizonyult. A forgalom elmaradt az elmúlt napokétól, de azért a 15 milliárdot így is meghaladta.
A Mol kurzusa 1,9 százalékkal drágult, ez 18 595 forintos záróárat takart, amiben komoly szerepe volt a zárószakasz visszaesésének, előtte ugyanis a 18 830 forintos napi maximum környékén járt. A Magyar Telekom 1,1 százalékkal, 545 forintra emelkedett. A kisebb részvényeknek sem volt rossz napjuk, az Egis 3,7 százalékot korrigálva felfelé, 18 980 forinton zárt. A PannErgy ugyanennyit emelkedett, míg a Fotex a jó gyorsjelentés hatására öt százalékkal lett drágább. Közel 15 millió forintos forgalom mellett 4,5 százalékkal drágult az Apennin is. A CIG azonban továbbra is szenved: a 690 forintos nap végi ár 2,1 százalékos mínusz eredménye volt. A legifjabb és egyik legkisebb tőzsdei cégre, a Kreditjogra megszülettek az első kötések, a 100 forintos névérték felett, 120-144 forinton.
