BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elestek a fontos támaszok

2010. november 28. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komoly technikai támaszszintek estek el pénteken a magyar tőzsdén, az egyetlen jó hír talán az, hogy nem a napi mélyponton zárt a piac. A BUX 2,8 százalékkal, 20 763 pontra esett vissza, napközben azonban ennél sokkal lejjebb is járt. A mélypont 20 354 volt napközben - ez több mint ezerpontos mínuszt jelent -, ahonnan azért jó 400 ponttal sikerült feljebb kapaszkodnia. Ez azonban kevés vigasz lehet például az OTP részvényeseinek, mivel a bankrészvénynél elesett a napokban erős támasznak tartott 5100 forintos szint. A részvény 4800 forint közelébe esett vissza, zárásra azonban sikerült 4970 forintra visszamásznia. Ez 2,6 százalékos mínuszt jelentett, magas, 21 milliárd forintos forgalom mellett. Nagyot esett a Mol is, az olajrészvény 2,6 százalékkal, 18 800 forintra esett, amely erős technikai támaszszintje a részvénynek, így érdekes lesz, hogy a héten el tud-e rugaszkodni innen.

A Magyar Telekom új mélyponton, 549 forinton zárt, de napközben 529 forinton is megfordult. A Richter sem úszta meg, árfolyama 3,7 százalékkal, 42 690 forintra csökkent. A kisebb társaságoknál is vérengzés folyt, az Egis
19 000 forintos utolsó ára például ötszázalékos csökkenés eredménye, az FHB megúszta 2,2 százalékkal, így 1010 forintra süllyedt. A Rába 2,6 százalékkal, a Pannergy 3,3 százalékkal esett vissza, de az econet.hu és az Állami Nyomda is több mint 3 százalékot veszített értékéből. Érdekes napot zárt viszont a CIG, amely 702 forinton új abszolút mélypontot ért el a tőzsdei bevezetés óta, a nap végén viszont nagyot pattant, és 0,4 százalékos pluszban, 755 forinton zárt. Az Orco, megelőlegezve a piaczárás után közzétett gyorsjelentését, a trenddel szemben majdnem öt százalékkal emelkedett, és 2150 forinton zárt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet