Nyugodt napra lehetett számítani csütörtökön a magyar részvénypiacon, miután az amerikai hálaadási ünnep miatt csak lanyha érdeklődésre lehetett számítani. Ráadásul a vezető európai tőzsdék is szerény pluszban forogtak. Ennek ellenére a magyar részvénypiac jó nagyot esett, vélhetően a magánnyugdíjpénztárak egyértelmű államosításának a hírére. A BUX 2,9 százalékkal, 21 364 pontra zuhant ennek hatására, a decemberi határidős index pedig 2,4 százalékkal, 21 555 forintra esett. A vezető részvények közül a Mol volt a leggyengébb, árfolyama 4,4 százalékkal, 19 305 forintra csökkent, a 20 000 forintos szint áttörésével átszakadni látszott egy gát. Az OTP újra az 5100 forint körüli ellenállását tesztelte. A bankrészvény napközben 5050 forintig is esett, végül azonban zárásra pont 5100 forintig rántották vissza, ami 2,4 százalékos mínuszt jelentett. A forgalom ahhoz képest, hogy a tengerentúli piacok zárva tartottak, nem is volt alacsony, hiszen csak az OTP-re több mint 11 milliárd forint értékben kötöttek üzletet. A Magyar Telekom 1,8 százalékkal, 560 forintra esett, így e részvény is vészesen megközelítette 550 forintos utolsó mélypontját. A Richter 2,3 százalékkal, 44 350 forintra süllyedt, míg az Egis pont 20 000 forinton, 1,8 százalékos mínuszban zárt. A magánnyugdíjpénztárak kezében lévő részvények értékesítése a kisebb társaságok papírjait érintheti különösen erősen, ami meg is látszott az érintett cégeken. A Rába 4,1 százalékkal, 850 forintra, a PannErgy szintén ugyanilyen százalékban, 848 forintra hullott vissza. A Synergon ára három százalékkal, 520 forintra csökkent, míg az RFV 1,8 százalékkal, 7930 forintra csorgott le. Izgulhatnak a CIG-részvényesek is, a záróár ugyanis már csak két forinttal haladta meg a jegyzéskori kedvezményes 750 forintos szintet.
