Vérszegény napot zárt a magyar tőzsde szerdán, érdemi korrekció nem tudott kibontakozni az elmúlt napok esése után. A vezető részvények közül a legjobban az OTP szerepelt, amelynek az segített, hogy a nemzetközi piacokon is a bankszektor volt az egyik legjobban teljesítő ágazat. Ennek oka viszont főleg az lehetett, hogy e cégek estek a legtöbbet az elmúlt napokban. Így a magyar bankrészvénynek is újra támaszt jelentett az 5100 forintos szint, ahonnan felpattanva 5200 fölé kapaszkodott az árfolyama. A záróára végül 5226 forint lett, ami 1,8 százalékos pluszt takart.
Ennek ellenére a BUX csupán 0,18 százalékkal tudott emelkedni, ami 21 992,72 pontos utolsó értéket eredményezett. Ez annak tudható be, hogy a többi nagy papír egész nap szenvedett. A Magyar Telekom árán például egyértelműen meglátszott, hogy komolyabb hozamemelkedés volt a magyar állampapírpiacon. A részvény 1,6 százalékkal, 570 forintra csökkent, így újra az 550 forintos mélypont lehet a támasza. A Mol esetében a csökkenés csupán tíz forint volt, ami százalékban alig mérhető, az árfolyamot megtartotta a 20 000 forintos szint, a záróár ennél 190 forinttal volt feljebb. A Richter 0,6 százalékkal, 45 400 forintra süllyedt, az Egis értéke is csökkent 0,7 százalékkal, 20 365 forintra, az FHB pedig 0,4 százalékkal, 1044 forintra nőtt.
Tovább szenved a CIG részvénye, amely a 750 forintos kedvezményes árat kerülgette egész nap felülről. A mélypont 753 forint volt, végül azonban 0,5 százalékos pluszban, 759 forinton zárt. Jó napot tudhatnak maguk mögött viszont az áramszolgáltatók, az Émász 5,1 százalékkal, 21 645 forintra, az Elmű 1,8 százalékkal, 28 000 forintra drágult. A következő két napon nagyon kis forgalmú kereskedésre lehet számítani, mivel a tengerentúlon hosszú hétvége, a hálaadás ünnepe lesz.
