A Buda-Cash Brókerház 131 milliárd forint körüli konszolidált adózott eredményt vár az OTP Banktól az idén - közölték a harmadik negyedéves gyorsjelentést követő frissített modelljük alapján a Napi Gazdasággal. A különadó és az egyéb egyszeri tételek kiszűrésével a nettó eredmény meghaladhatja a 175 milliárd forintot, ami 17 százalékos növekedést jelentene 2009-hez képest. A Buda-Cash elemzői szerint, feltételezve, hogy az év hátralévő részében nem következik be drámai változás a külső környezetben, a forint valamelyest tovább erősödhet, a hitelportfólió romlása és a céltartalékképzés a legutóbbi negyedévihez hasonló mértékű lehet.
Jövőre további fokozatos stabilizálódást várnak a portfólió minőségében, aminek köszönhetően számottevően mérséklődhet a céltartalékképzés, miközben a bevételi oldalon a hitelezési aktivitás lassú, fokozatos élénkülése, ezen belül a külföldi leányvállalatok teljesítményének nagyobb arányú javulása következhet be. Az aktualizált modell alapján jövőre 206 milliárd forint körüli adózott nyereség érhető el a fenti feltételezések mellett.
Ezeket az eredményvárakozásokat és a jelenlegi árfolyamszintet figyelembe véve a részvény árazása továbbra is vonzó a brókercég szerint. A 2010-es P/E 11,1, így a 13 körüli történelmi csúccsal és a 14-15-ös régiós átlaggal szemben is jónak mondható. A vártnál jobb gyorsjelentésre is indokolt lenne egy pozitív piaci reakció - kérdés, hogy a nemzetközi környezet mennyire teszi ezt lehetővé - vélik a Buda-Cashnél. A fundamentumok további javulásában bízva hosszú távú vételi ajánlását fenntartja a cég, míg rövid távon óvatosabb befektetői magatartást, az árfolyam negatív kilengéseit kihasználva fokozatos felhalmozást javasolnak.
