Egész napos esés jellemezte kedden a magyar tőzsdét, annak ellenére, hogy már nyitásban is az előző napi záró alatt kezdett a BUX. A hétfői zárás szintjét egész nap nem is tudta meghaladni, annak ellenére, hogy a délutáni amerikai GDP-adat jobb lett a vártnál. Úgy látszik azonban, hogy az ír és most már a portugál, valamint a spanyol adósságproblémák miatti félelem, illetve a két Korea közötti lövöldözés félelmet szült a befektetőkben. A BUX végül zárásra csak a napi minimumáról tudott egy picit elrugaszkodni, így is 1,5 százalékkal, 21 953 pontra esett. A vezető részvények közül a legtöbbet, több mint két százalékot, a Mol este. A papír napközben 20 000 forint alatt is megfordult ugyan, de a nap végére sikerült 20 200 forintig visszakapaszkodnia. Az OTP az előző napi nagy esés után viszonylag jól tartotta magát, napközben még egy kis időre pluszba is tudott fordulni. Az 5200 forint feletti szint azonban soknak bizonyult a rossz nemzetközi hangulatban, így 5135 forintra csökkent az ára, ami 1,4 százalékkal alacsonyabb az előző napi értékénél. A forgalom ugyan nem volt nagy, alig haladta meg a 12 milliárd forintot, kérdés azonban, hogy ez a vevők hiányának tudható be, vagy a fogyatkozó eladókat jelzi. A Magyar Telekom 1,4 százalékkal, 579 forintra csökkent, míg a Richter megúszta 0,6 százalékos süllyedéssel a napot. Ez 45 690 forintos utolsó árat takart a gyógyszergyártó esetében. A kisebb részvények közül az elmúlt napok rallyja után 7 százalékot esett a Csepel, azonban még ez is 279 forintos árat jelentett. Közel ugyanennyit csökkent az econet értéke is, ami így ismét 100 forint alá, 98 forintra szánkázott le. A CIG viszont már csak 755 forintot ér, ami 1,2 százalékos esés "eredménye".
