BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hosszú távra kell Molt venni

2010. november 22. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedvező gazdálkodási fejlemények, illetve - a válságadótól eltekintve - feltehetően javuló eredményvárakozások mellett a korábbiaknál kedvezőbben ítélik meg a Mol-részvények középtávú kilátásait a Buda-Cash elemzői. A hosszú távú ajánlásuk ezért változatlanul vétel, az elemzők 20 000 forint környékén jó beszállási lehetőséget látnak a részvényben. Rövid távon azonban fennmaradhat a mostani óvatos piaci hangulat és fennáll a kockázata, hogy Magyarország megítélése egy ideig rosszabb lesz az átlagosnál, így rövidebb távra tartásra ajánlják a részvényt. Az egy részvényre jutó átlagos üzleti eredmény 2011-re a Buda-Cash elemzői szerint könnyen 2500 forint közelébe javulhat, míg 2012-re már most is 2800 forintos piaci várakozások a jellemzőek. Közép- és hosszú távon az elemzés szerint az INA a Mol-csoport egyik fő növekedési lehetősége.
A Goldman Sachs eközben vételi ajánlás fenntartása mellett 7494 forintról 7341 forintra csökkentette az OTP részvényeire vonatkozó célárát, amely a piaci árat figyelembe véve a mérséklés ellenére még mindig elég magas.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet