BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúnyán elbántak az OTP-vel

2010. november 22. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csak kis eufóriát okozott az írek várható megmentése a magyar részvénypiacon. A hétfő reggeli nyitásban még az európai börzéken tapasztalható minimális emelkedéssel kezdett a magyar tőzsde, ez azonban napközben fokozatosan mínuszba fordult át. Az eséssel indító amerikai részvénypiacok sem tettek jót a magyar részvényáraknak, így végül a BUX napi mélypontján, 22 285 ponton, 0,9 százalékos mínuszban fejezte be a napot.
A vezető részvények közül az esésben az OTP járt az élen. A nap elején még az 5500 forintos szintet ostromló részvénynél a nap végére elszakadt a cérna, és szintén napi mélypontján, 5210 forinton, 3,6 százalékos mínuszban zárt a részvény. A forgalom viszont nem volt túl nagy, a bankpapír esetében alig haladta meg a 6 milliárd forintot, ennek ellenére a részvény újra tesztelheti az 5070 forint körüli mélypontját.
A Magyar Telekom 0,5 százalékkal, 587 forintra csúszott vissza, így egyelőre a 600 forintos szint már komoly ellenállása a papírnak.

Emelkedett viszont a Mol, amely 20 645 forinton, 0,2 százalékos pluszban fejezte be a napot. A Richter ennél is többet, 1 százalékot drágult, ez 45 945 forintos záróárat jelentett.
Jó napot zárt viszont a kisebbek közül az econet.hu. A tőkeemelést bejelentő társaság részvényei 12,9 százalékkal, 105 forintra emelkedtek. A TVK is szépen teljesített, a vegyipari részvény 5 százalékkal drágulva, 3700 forinton fejezte be a napot. Napi mélypontján, 764 forinton zárt ellenben a CIG Pannonia, amely így 2,7 százalékkal zárt alacsonyabban, mint pénteken.

Érdekes napon van túl a Csepel részvénye. Az árfolyam az újabb megrendelés elnyerése ellenére napközben sokat esett. A nap elején még 352 forinton is megforduló papír végül 300 forinton, 0,7 százalékos növekedéssel

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet