BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Sziget-részletre von be tőkét az econet

2010. november 22. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közzétette a Sziget Kft. - már csúszásban lévő -, november 29-én esedékes vételárrészletének pénzügyi hátterét megteremtő zártkörű tőkeemelés feltételeit az econet.hu. A BÉT honlapján megjelent közlemény szerint az igazgatóság tegnapi döntése értelmében a tőkeemelés 1,2-2,2 milliárd forintos készpénzes zártkörű kibocsátással valósul meg, november 26-i hatállyal. A befolyó összeggel az econet.hu a jelenlegi 26 százalékról 51 százalékra növeli tulajdoni hányadát a Sziget-csoportban. A tervek szerint jövőre mintegy 5 milliárdos árbevételt és 590-670 millió forint nagyságrendű EBITDA-t termelő Sziget Kft.-vel az econet.hu-csoport árbevétele megduplázódhat.
Az igazgatósági határozat értelmében a november 26-án econet.hu-részvénnyel rendelkező befektetőket átvételi elsőbbségi illeti meg, amelyet november 30. és december 14. között gyakorolhatnak majd. A jogukkal élni kívánó részvényesek a november 26-át is magában foglaló 30 kereskedési nap záróárainak forgalommal súlyozott átlagán, de legalább 120 forintos papíronkénti árfolyamon vehetnek részt a tőkeemelésben. (Ez mintegy 15 százalékkal haladja meg a tegnapi záróértéket.)

Az igazgatóság 600-600 millió forintnyi kibocsátási értékű részvény lejegyzésére feljogosította a Nobilis Kristóf érdekeltségében lévő DonaDöme Kft.-t és a Héjja Róbert érdekeltségében lévő Héjja Befektetési és Vagyonkezelő Kft.-t, amelyek így összesen 1,2 milliárd forint kibocsátási árú részvény átvételére vállaltak kötelezettséget. A társaság egyúttal 2011. január 9-re közgyűlést is összehívott, a Fővárosi Főpolgármesteri Hivatalnál betöltött tisztsége miatti összeférhetetlensége miatt távozó Hutiray Gyula fb- és audit bizottsági tag utódjának kinevezésére.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet