Jövő év második felében várható, hogy nyilvános részvénykibocsátással vonjon be tőkét az Alteo - mondta el a háromnegyed éves számok közlését követően ifj. Chikán Attila, a cég vezérigazgatója. A részvényjegyzők között magánszemélyekre és intézményekre is számítanak. Addig viszont nem várható forgalom a cég részvényeiből, mivel a jelenlegi tulajdonosok nem adják el papírjaikat. Az idei tőzsdére lépésre azért volt szükség, mert e nélkül 6-8 hónapot vehetne igénybe egy kibocsátás megszervezése, így pedig 3-4 hónap alatt le lehet bonyolítani - mondta Chikán. Jelenleg 10-15 projektről tárgyalnak, amelyekből még nem lehet tudni, hogy mennyi és mikorra érik be, márpedig ezek sikerességétől függ, hogy mikor lehet szüksége forrásbevonásra a cégnek. A konszolidált teljes mérleget, így a nettó eredményt csak az éves beszámolóban közli az Alteo, az anyavállalat esetében viszont Chikán elmondta, hogy tavalyhoz hasonlóan jelenleg is nyereségesen működnek. Az idei csoportszintű eredmény azonban nagyban függ még attól, hogy milyen lesz a tél - tette hozzá Fodor Bea, pénzügyi igazgató.
Az első háromnegyed évben a csoportszintű árbevétel 4,1 milliárd forint volt szemben a tavalyi évi 1,3 milliárd forinttal. 2010-ben az Alteo-csoport közel 6 milliárd forint árbevételt érhet el. Chikán lapunk kérdésére elmondta: az idei, tízmilliós nagyságrendű energetikai különadónak nem örülnek ugyan, de be tudják fizetni, ez nem lesz akadálya a cég működésének.
