Az RFV november 22-én kezdi meg szeptemberben meghirdetett kötvényprogramjának második lépését rábocsátás formájában - közölte Kassai Ákos vezérigazgató egy keddi sajtótájékoztatón. Az első sorozat nagy sikerére tekintettel ezúttal két jegyzést indítanak párhuzamosan: az intézményi befektetők 2 milliárd forint, míg a lakosságiak 500 millió értékben jegyezhetnek a kötvényből. Előbbiek számára november 22-26., a magánbefektetők esetében pedig november 22. és december 3. között lesz jegyezhető a kötvény, amely a kártyaleosztás elve szerint kerül allokációra. (Az intézményieknél ellenben jegyzésarányosan.)
Túljegyzést mindkét szektorból elfogad a vállalat. Az RFV 2014/A papírok névértéke 100 000 forint, 2014. februári lejárattal, hozama 10 százalék fölött várható, a végleges hozamot pénteken határozzák meg a benchmark állampapírhozam alapján. A magán-nyugdíjpénztári eszközök állami átvételéről szólva Soós Csaba elnök elmondta, az állam nem feltétlenül szívesen látott új tulajdonos a cégnél. Az átalakításokra reagálva a társaság most új pénzügyi befektetőket (elsősorban külföldi intézményi szereplőket) keres a társaság 6-8 százaléknyi, jelenleg nyugdíjpénztáraknál található tulajdonrészére.
