BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GM-é a legnagyobb amerikai kibocsátás

2010. november 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sikeres lett a General Motors (GM) nagy tőzsdei visszatérte, az autógyártó nyilvános kibocsátásának értéke (a 4,6 milliárd dollárnyi kötelezően átváltandó elsőbbségi részvényeket is beleszámítva) elérte a 20,1 milliárd dollárt, megdöntve ezzel az amerikai csúcstartó Visa két évvel ezelőtti, 19,7 milliárdos rekordját - írja a Reuters. Az elkövetkező napokban leosztott túljegyzési opciókat is figyelembe véve az ügylet akár a 23,1 milliárd dollárt is elérheti, ami túlszárnyalná a globális rekorder Agricultural Bank of China idei 22,1 milliárdos IPO-ját is. Mindent összevetve az amerikai kormányzat 15,7 milliárd dolláros bevételre számíthat a kibocsátásból, ám még ez is csak töredéke az eredeti, 49,5 milliárdos mentő csomagnak. Ebből eddig az autógyártó 9,5 milliárdot fizetett vissza, a többit a pénzügyminisztérium részvénypakettje több év alatti értékesítéséből tervezi visszaszerezni. A tegnapi, első kereskedési napon ugyan a várt 10-20 százalékos árfolyam-emelkedés elmaradt, ám a GM részvényei még így is közel 6 százalékkal erősödtek lapzártánkkor. A debütálás tiszteletére a New York-i kereskedést a szokásos csengetés helyett egy Chevy Camaro motorjának bőgetése indította.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet